Türkiye Bilişim Derneği 39. Ulusal Bilişim Kurultayı

 

39. Ulusal Bilişim Kurultayı 15-16 Aralık 2022 tarihleri arasında Ankara Orman Genel Müdürlüğü Ana Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kurultayımızın ana teması “2. Yüzyılda: İnsan Teknoloji ve Evren Ötesi” olarak belirlendi.

Türkiye Bilişim Derneği İzmir Genç İzmir Halkla İlişkiler Komitesi başkanı sıfatıyla mensubu olduğum Türkiye Bilişim Derneği İzmir Şubesi ile birlikte İzmir Şube Başkanımız Sayın Fikret KAVZAK ve İzmir Genç Başkanımız Sayın Mücahit TAHİR yönetiminde kurultaya katıldım.

Kurultayımızın amacı cumhuriyetimizin yeni yüzyılında  kamuda, özel sektörde ve eğitimde yapılacak olan bilişim alanındaki planlara ve projelere katılım sağlamak, destek vermek, var olan planların ve projelerin yenilenmesiydi. Aynı zamanda yıl içerisinde gerçekleştirilen tüm plan ve projeler hakkında kapsamlı toplantılar gerçekleştirildi ve alanında uzman akademisyenler, kamuda görev alan konuşmacılar ve şirket temsilcileri sunumlarını gerçekleştirdiler. Kurultaya katılan şirketler stant açtılar ve şirketlerini tanıttılar ve bilgi verdiler. Programda yer alan farklı disiplinlerden toplantılara katıldım ve notlar aldım. Birbirinden farklı konuşmacılar bilişimin hayatımızdaki yeri önemi hakkında önemli bilgiler verdiler.

Kurultayda kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sanayi kuruluşlarının temsilcileriyle tanıştım ve bilgi aldım. Aynı zamanda derneğimizin üyeleriyle, şubelerimizin genç üyeleriyle tanışma fırsatı yakaladım.

Zafer Gazetesi muhabiri sayın Kardelen UÇAK hanımefendi ile birlikte röportaj yaptım. Derneğimiz, bilişimin geleceği, teknolojiyi ve gençlerimize verebileceğim tavsiyeler hakkında konuştuk.

İlk gün 12. TBD Genç Bilişimciler Kurultayı’na katıldım.  Yüksek katılım gösterdiğimiz bu kurultayda TBD Genç Başkanı Sayın Utkucan YAZICI yönetiminde konuşmacılarımız tarafından gerçekleştirildi. 15 Aralık 2022 akşamı Ankara Merkez Öğretmen Evi’nde Genç üyeler ile birlikte bir akşam yemeğine katıldık. TBD Genç Başkanı Sayın Utkucan YAZICI ve 2018-2020 yılları arasında TBD Genç başkanlığı görevinde bulunan ve şubelerin yönetiminden sorumlu Sayın Melih AŞICI yönetiminde şubelerimizin genç ekiplerinin ve kadrolarının yer aldığı bir tanışma toplantısına katıldık. Toplantı sonrası hatıra fotoğrafı çekindik.

İkinci gün konferanslara katıldıktan sonra Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgâhı Anıtkabir’i  Türkiye Bilişim Derneği gençleri ve değerli hocalarımız ile birlikte ziyaret ettik. Müzeleri gezdik ve hatıra fotoğrafı çekindik.

 

Türkiye Bilişim Derneği 39. Ulusal Bilişim Kurultayı’nı ikinci gün tamamladık. Her yönden faydalı, bilgilendirici ve öğreticiydi. Emeği geçen başta Türkiye Bilişim Derneği Genel Başkanımız Sayın Rahmi AKTEPE olmak üzere şube başkanlarımıza, genç ekiplerimize, konuşmacılarımıza ve görevli olan herkese teşekkür ederim.

Web adresi ve kurultay hakkında bilgi : https://www.bilisim.org.tr/bilisim2022/

Bir cevap yazın