PMI Türkiye Profesyonel Gelişim Mart Ayı Aktivitesi İzmir

Description

ETKİNLİK PROGRAMI:

18:45 – 19:00 Kayıt
19:00 – 19:10 PMI TR’den haberler
19:10 – 19:50 Oğuzhan Acar, Esra Taşçı… “ULUSAL ve ULUSLARARASI PROJELERDE PROJE BAZLI KARİYER FIRSATLARI”

19:50 – 20:00 Çay-Kahve Arası

20:00 – 20:30 Oğuzhan Acar, Esra Taşçı…”ULUSAL ve ULUSLARARASI PROJELERDE PROJE BAZLI KARİYER FIRSATLARI”

20:30 – 20:40 Sorular, Cevaplar
20:40 – 20:45 KAPANIŞ

Giriş:

Türkiye’de 2007 yılında uygulanmaya başlanan, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanı ile yürütülen Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı’nın ilk aşamasında 43 ilde gerçekleştirilen ve toplam bütçeleri 565 milyon Avro olan 44 proje uygulandı.

2019-2023 yıllarını kapsayacak programın ikinci bölümü oluşturulan bütçe 405 milyon Avro, şu an için sözleşmeleri imzalanan proje sayısı 23 olarak gerçekleşmiştir. Bir diğer yandan Türkiye’de birçok bakanlık, kamu kurum ve kuruluşu, dernek, birlik tarafından da farklı alanlara yönelik projeler yürütülmektedir. Bununla birlikte uluslararası alanda başta Avrupa Birliği (EU) olmak üzere, Asya Kalkınma Bankası (ADB), Dünya Ticaret Örgütü (WTO), Birleşmiş Milletler (UN), Dünya Bankası ( WORLDBANK) gibi uluslararası kaynaklar ile binlerce proje yürütülmektedir.

Bu doğrultuda, program kapsamında katılımcılarda proje bazlı çalışma ve kariyer, nasıl ve nerden başlanmalı, nelere dikkat edilmeli, neler yapılmalı neler yapılmamalı gibi başlıklarda farkındalık yaratılması amaçlanmaktadır. Konuşmanın yöntemi olarak deneyimler ile birlikte küçük haplar şeklinde bilgilerin verilmesi ve interaktif bir yöntem belirlenmiştir. Süre olarak PMI ile birlikte belirlenebilecek olmakla birlikte 45 – 60 dakika planlanmaktadır.

İçerik:

Nasıl Bir Dünya ? Süre: 10-15 Dakika

Bu bölümde katılımcılara proje bazlı olarak çalışmanın kariyer gelişimine sağladığı yararlar, fırsatlar ile birlikte yaşanabilecek zorluklar hakkında bilgi verilecektir. Ayrıca proje bazlı kariyer için mevcut durum ile birlikte ulusal ve Avrupa Birliği başta olmak üzere uluslararası fırsatlar hakkında bilgi verilecektir.

Neler Yapılmalı, Neler Yapılmamalı ? Süre: 10-15 Dakika ,

Konuşmanın bu bölümünde proje bazlı kariyer basamaklarında etkin bir şekilde ilerleyebilmek için atılması gereken adımlar ve dikkat edilmesi gereken kritik noktalar hakkında bilgilendirme gerçekleştirilecektir.

Değerlendirme Süre: 10-15 Dakika

Konuşmanın son bölümünde soru-cevap şeklinde katılımcılardan gelen yorumlar ve sorular konuşmacılar tarafından yanıtlanacaktır.

KATEGORİ BİLGİSİ:

Strateji

ÜCRET ve PDU BİLGİSİ:

Katılım ücreti 20 TL’dir.
PMI TR Chapter üyeleri ücretsiz katılabilecektir.

PMI TR Chapter üyeleri Arkadaşını Getir Kampanyası ile misafir getirebilirler.

PMI sertifika sahipleri için etkinlik 2 PDU değerindedir.

İletişim: Volkan Abur (Tel: 0533 748 57 70)

 

KAYNAK VE BİLETLER İÇİN BURAYA ULAŞABİLİRSİNİZ.

Bir cevap yazın