Kuzey Kore’nin Süpriz Oyunu Piyasada.

Anlaşılacağı gibi oyunun sorun getireceği ortada.
Kuzey Kore ile Amerika arasında geçen ilişkiler pek de rahat değil. İki ülke arasında devam eden çekişmeli atışmaların sonunun nasıl biteceği ise bilinmiyor. Dışarı bilgi veren Kuzey Kore ajansı olan Arirang Megari’nin belirttiği bilgilere göre Kuzey Kore, üzerindeki çalıştıkları Hunting Yankee adlı oyunla ne kadar “sinirli” olduğunu göstermeye çalışmış. Oyunda sahip olduğunuz nişancı tüfeği ile Amerikan askerlerini “avlıyorsunuz”.

Kuzey Kore'den beklenmedik bir oyun çıktı

Tabii, tam tersi Amerikan oyun yapımcıları tarafından birkaç kez yapımların konusu olarak belirlenmişti. Oyunu “üç boyutlu eğlence” olarak tabirleyen Kuzey Koreli yapımcının yapımı PC mi yoksa mobil platformuna hazırladığı hakkında bir bilgi vermedi. Her ne kadar Kuzek Kore’den oyun çıkması garip görünse de, geçtiğimiz aylarda Kuzey Kore’den mobil sekmesine ait üç oyun piyasaya sürülmüştü.

Bahsettiğimiz gibi daha önce Kuzey Koreliler’i oyunlarında bulunduran Amerikan yapımcılar, oyun karşısında ise bir hayli şaşkın kaldılar. Öyle ki Hunting Yankee’in lafı Twitter’da şu aralar çokça geçiyor.

Kaynak:Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın