İnternette izlerinizi nasıl silersiniz?

Çevrimiçi varlığınızı ortadan kaldırmak kolay değil, ancak ayak işini yapmaya istekli iseniz yapabilirsiniz. İşte size internet alanınızdan kurtulmak için bazı araçlar, ipuçları ve stratejiler.

Deseat.me ile gereksiz hesapları sil Deseat.me , bir Google veya Outlook hesabı ile oturum açmanızı ister, ancak internette varlığınızı silmek için endişe etmemeniz gerekir. Giriş yaptıktan sonra, Deseat.me, diğer hesaplar için giriş yaptığınız hesabı tarar. Tek yapmanız gereken o hesabı saklamak veya silmek isteyip istemediğinizi seçmek ve Deseat.me işi sizin yerinize yapacaktır (bazı hesaplar manuel olarak kapatılmalıdır ve Deseat.me bu durumda sizi uygun sayfaya götürür). Unuttuğunuz bir sürü hesaptan kurtulmak istiyorsanız, Deseat.me başlamak için iyi bir yer.

JustDeleteMe’de kaçırmış olanları bulun JustDelete.me , hesabınızı kaldırma adımlarınızla birlikte kaydolmuş olabileceğiniz büyük bir sitelerin dizinidir. Deseat.me birkaçını kaçırdıysa, geri kalanını bulmak ve onlardan kurtulmak için gideceğiniz yer burasıdır.

Bir hesap silinemiyor mu? Yapmanız gereken en iyi şey, o sitelerde kimliğinizde bazı değişiklikler yapmak ya da yapamayacağınız bir veya daha fazla hesabınız varsa silmektir. E-posta adresinizi, doğum tarihinizi, adınızı, telefon numaranızı değiştirin … kim olduğunuzu anlamanız için muhtemelen kullanılmasını istemediğiniz kimlik bilgileri.

Google’dan kişisel bilgilerinizi temizlemesini isteyin İnternette yayınlanan belirli bir kişisel bilginiz varsa, Fotoğraflar, adresler, sosyal güvenlik numaraları ve yasadışı olarak paylaşılan diğer bilgiler tamamen kaldırılabilir, ancak anında olması beklenmemektedir – Google her bir davayı tek tek inceler ve zaman alabilir.

Google’dan eski bilgileri kaldırmasına izin verin Google, eskiyen ilişkili bağlantıları ortadan kaldırabilir. Bu basit bir istektir; bağlantıyı bir Google aramasında göründüğü şekliyle bu sayfadaki uygun alana yapıştırın ve bekleyin. Yine, biraz zaman alabilir.

Intelius, Acxiom, PeopleFinder – bunlar , kişisel bilgilerinizi satın alan ve satan düzinelerce veri broker web sitesinin birkaç örneğidir . Kendi debriyajlarından kurtulmak da zor olabilir: Silme yöntemleri siteye göre değişir ve bazıları doğrulama için kağıt formlarında faks göndermenizi gerektirir. Kişisel bilgilerinizden kurtulmak için sayısız veri aracılarını tek tek dolmanız gerekecek, ancak daha pahalı,bir yöntem var: DeleteMe . Yıllık 129 ABD doları ücret karşılığında (tek bir kişi için) DeleteMe, bilgi bankanızın web sitelerindeki bilgilerinizi kaldıracak ve kaldırılacaktır. Gerçekten internette karanlık gitmek istiyorsanız, bu neredeyse bir zorunluluktur.

Facebook hesabınızdan kurtulmak kendi başına bir görevdir. Kapatmak isterseniz şu adımları izleyin: Ana Facebook sayfasında sağ üst köşedeki oku tıklayın. Açılan menüden Ayarlar ‘ı tıklayın. Hesabı Yönet’i tıklayın. Buradan, hesabınızı kapatma adımları boyunca yürümek için Hesabınızı Kapat’ı tıklatabilirsiniz. Fotoğrafları ve Facebook’ta yıllardır biriktirdiğiniz diğer bilgileri kaydetmek isterseniz, sayfanın altındaki “Facebook’taki Verilerin Bir Kopyalasını İndir” seçeneğini tıklatarak bunu yapabilirsiniz.

Posta listelerinden çık E-posta listelerinden çıkmazsan, biraz kişisel veri bırakırsın, onlardan kurtulmak iyi bir fikirdir. İnternetten ayrılmak istemeseniz bile, bir zamanlar eski posta listesi aboneliklerinden kurtulmak iyi bir fikirdir – bir sürü gelen kutusu alanı kaplarlar! Unroll.me’yi kullanmanızı öneririm . Unroll.me, e-posta hesabınıza kaydolduğunuzda, abone olduğunuz tüm posta listelerini bulmak için gelen kutunuzu tarar. Listeden aşağıya çıkın ve kurtulmak istediğiniz kişilere Unroll tıklayın.

E-postanızı silin ve hesabınızı kapatın Muhtemelen sahip olacak internet ayak izinin son kısmı e-posta hesabınızdır ve şimdi onu öldürmenin vakti. Burada birkaç farklı e-posta hesabı silmek için gereken adımları bulabilirsiniz . http://www.askvg.com/delete-close-your-email-and-social-networking-account-permanently/ Şimdi arkanıza yaslanın ve internetten özgür yaşamın keyfini çıkarın.

Bir cevap yazın