Google’dan Adblock Projesi !

Google, Chrome için sunacağı bütünleşik reklam engelleyicisi ile kullanıcıların izinsiz reklamlar görmesine engel olmak hedefinde. İşte, geliştirme aşamasındaki özelliğin detayları.

Chrome kendi Adblock'unu yapıyor!

Google, popüler internet tarayıcısı Chrome’da dahili reklam engelleyicisunma planları içerisinde. Şirket şimdiden yayıncıları gelecek yıl gerçekleştireceği bu değişim konusunda uyarırken, reklam engelleyici çoktan Android için Google uygulamasının ön sürümlerinde kendisini göstermeye başlamış durumda.

 

Chrome reklamlara dur deme yolunda!

Google gelirlerinin büyük kısmını kendi reklam işleri üzerinden elde ederken “izinsiz reklamlar” olarak tanımladığı reklamları çözme konusunda oldukça kararlı bir tablo çiziyor. GoogleFacebookNews Corp ve The Washington Post üyelerinin yer aldığı Coalition for Better Ads (Daha İyi Reklamlar için Koalisyon) adı verilen bir grup tarafından bu kabul edilemez reklamların tespiti yapılıyor.

Bu reklam engelleyicisinin Chrome’a doğrudan eklenmesinin yanı sıra, Google’ın web ve reklamları kontrol etmesi tartışmalara sebep olacak gibi gözüküyor. Test sürümünün Google’a geri bildirimleri yönlendirme konusunda yardımcı olacağının da altı çiziliyor.

17-08/01/google-chrome-dahili-reklam-engelleyici-sdn-02.jpg

Şu an için reklam engelleyicinin Chrome’un beta veya stabil sürümlerine ne zaman ekleneceği net değil ancak Canary özelliklerinin stabil sürümlere gelmesinin aylar sürdüğü bir gerçek. Android için Chrome Canaryuygulamasında yer alan reklam engelleyiciyi test etmek isteyenler Google Play üzerinden en son Chrome Canary yapısını indirebilirler.

Android için Chrome Canary indir (Google Play Store)


Kaynak:Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın