Global Pazarlara Açılmak

Description

TİM TEB Girişim Evi kapsamında dış ticarete henüz başlamamış veya mevcut dış ticaret faaliyetlerini geliştirmek isteyen teknolojik firmalar ve girişimciler için “Global Pazarlara Açılmak” eğitimi gerçekleştirilecektir.

  • İşletmelerde Uygulanabilir Stratejik Dış Ticaret planı hazırlanması ve Yönetimi
  • Temel Dış Ticaret Bilgileri, Kavramlar, Terimler
  • Dış Ticarette Taşıma Türleri ve Uluslararası Teslim Şekilleri
  • Dış Ticarette Ödeme Şekilleri ve Risklerin Minimizasyonu
  • Bilişim Sektöründe Dış Ticaret
  • Dış ticaret mevzuatı
  • Uluslararası sözleşmeler
  • Uyuşmazlıkların giderilme yöntemleri

konularının anlatılacağı eğitim 17 Kasım 2017 Cuma günü 13.30 – 17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Dış ticaret ile dünya pazarlarından pay alarak satış, kar ve rekabet gücünü artırmayı hedefleyen tüm girişimciler eğitime davetlidir.

Eğitime katılmak isteyen girişimciler ve firmaların kayıt yaptırmaları rica olunur.

Eğitmen: Muteber Boztemur

Yer: TİM TEB Girişim Evi, Alsancak/İzmir

Tarih: 17 Kasım 2017, Cuma

Saat: 13:30 – 17:30

Muteber Boztemur Özgeçmiş:

“Muteber Boztemur 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Akbank Kayseri Şubesi Kambiyo servisinde başlayan dış ticarete ilgisi devam etmektedir. İC Şirketler Grubu şirketlerinde görev aldığı dönemler arasında 6 yıl Amerika Birleşik Devletleri Utah Eyaletinde yaşamış ve incelemelerde bulunmuştur. Ankara Dünya Ticaret Merkezi ve Girişim Eğitim Danışmanlık Merkezi’nde, dış ticarette başarının, bireyselin yanında kurumsal eğitimle gerçekleşeceği inancıyla eğitim ve danışmanlık projeleri geliştirmiş ve uygulamıştır. Bu projeler arasında ayrıca, uluslararası ticari heyet organizasyonları, uluslararası kongre ve fuar katılımları, match-making toplantıları da yer almıştır.

Eğitim konuları arasında temel dış ticaret bilgileri, teslim ve ödeme şekilleri, sigorta, gümrük ve kambiyo işlemleri, akreditif okuma, dış ticaret mevzuatı, uluslararası kültürel farklılıklar, uluslararası sözleşmeler, müzakere teknikleri ve uyuşmazlıkların giderilme yöntemleri, uluslararası pazar araştırmaları bulunmaktadır. Ayrıca dış ticarete kurumsal bakılabilmesini sağlamak amacıyla Girişim Merkezi’nin ‘İş Planı’ndan esinlenilenerek geliştirilen ‘Dış Ticaret Planı’, ‘Firma Dış Ticaret Analizi’ ile eğitim ve danışmanlık faaliyetleri içiçe sürdürülmektedir.

Muteber Boztemur, kamu kurumları ve sivil toplum örgütleri için yeni hizmet modellerinin oluşturulması ve uygulanmasında görev almıştır. Bu tür çalışmaları arasında eşleştirme desteği modellemesi, sektörel kümelenmeler için uluslararası pazar araştırmaları yer almaktadır

Farklı sektörlerde çok sayıda işletmede eğitim ve danışmanlık veren Boztemur, çeşitli kurumların eğitmen ve danışman havuzlarında yer almakta ve çalışmalarını 2007’den bu yana bağımsız olarak sürdürmektedir.

  • Muteber Boztemur, Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi tarafından hazırlanan ve uygulanmakta olan TEB KOBİ Akademi Kurumsal Gelişim Programı ve TEB KOBİ Danışmanı Yetiştirme programlarının dış ticaret ile ilgili tasarımında yer almış, devam eden uygulama çalışmalarında aktif olarak hizmet vermektedir.”

Date and Time

Fri, November 17, 2017

1:30 PM – 5:30 PM Eastern European Standard Time Turkey Time

Add to Calendar

Location

TİM-TEB Girişim Evi

1456. Sokak No: 10 Kat:3 Alsancak, Konak/İZMİR

İzmir 35220

Turkey

View Map

Bir cevap yazın