32 Milyon Dolarlık Dijital Para Soygunu

32 Milyon Dolarlık Dijital Para Soygunu

Bitcoin, Ethereum derken dijital ve karanlık paralar her geçen gün çeşitlenerek artıyor. Dünya üzerinde faaliyet gösteren ünlü firmalarda bu paralarla işlem yapılmasına izin veriyor. Haliyle dijital dünyanın korsanları olan hackerlara karşı da hedef tahtasına geliyor. Bitcoin gibi dijital paralarla büyük manipülasyonlar yapılabileceği ise uzmanlar tarafından söyleniyor. Geçen hafta bir hacker grubunun 32 milyon dolar değerinde Ethereum dijital para soygunu gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Hackerlar dijital paralar için cüzdan hizmeti sunan Parity Wallet’ta bir açık buldular. Bu hizmet sağlayan firmaya saldırı düzenleyen korsanlar 150 binin üzerinden Ethereum dijital parasını hesaplarına geçirdiler. Saldırı bununla da bitmiyor. Bu saldırıdan tam bir hafta öncede CoinDash firmasından 10 milyon dolar değerinde dijital paranın da çalındığı açıklandı. Lakin iki hacker grubunun farklı gruplar olduğu söyleniyor. Bu durumu beyaz hackerlar anlamasaydı tam 75 milyon dolarlık bir vurgun gerçekleşeceği belirtildi.

Şirket güncellemelerle dijital cüzdanlarının güvenli olduğunu söylese de bu haberler onları yakmış gibi görünüyor. Ayrıca insanlar yeniden bir soruyu düşünüyor. Milyonlarca doları çalmak bu kadar basit mi? Bitcoin, Ethereum veya diğer dijital paralar gerçekten güvenli mi? Ayrıca Ethereum dijital paranın kurucularından Charles Hoskinson dijital paranın bir zaman bombası olduğunu söylüyor. Bu sözlerindeki amaç nedir, bunu ilerleyen zamanlar da göreceğiz.

 

Kaynak:Buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın